Донецкая Народная Республика
Главная » Файлы » КЕЙС 1 КЛАСС » Конспекты уроков

Зимние праздники
11.01.2017, 19:18

Тема: Зимові свята.
Мета: освітня: з'ясувати походження свят;
розповісти про цикл зимових свят; ознайомити з традиціями, звичаями, обрядами та віруваннями людей, пов'язаними зі святами; розкрити історію виникнення звичаїв та традицій.
розвивальна:розвивати увагу, пізнавальний інтерес,мислення, пам'ять;
виховна: вчити шанувати традиції свого народу;
прищеплювати почуття гордості за історію народу

Обладнання:підручник О.Н. Хорошковської, кольорові олівці,
розмальовки, презентація до уроку.

Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань учнів
1. Мовна розминка.
Скоромовки.
Джу, джу, джу – по галявині ходжу.
Джу, джу, джу- на лавці сиджу.
Джу, джу, джу- бути уважним раджу.

2. Гра «Зайвий малюнок »
- Знайдіть зайвий малюнок та поясніть свій вибір.

3.Гра «Правда-неправда»
- Послухайте. Дайте відповідь хором «правда» чи «неправда»
Влітку Новий рік зустрічаємо.
В січні всіх мам вітаємо.
В жовтні день Святого Миколая
Взимку паски всі печуть
У неділю в гості йдуть

II. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Відгадайте загадку та визначте тему урока.
Прийшла баба з вітрами
Та з білими снігами.
Привела з собою
Діда з бородою.
(Зима і Дід Мороз)

- На яке зимове свято приходить Дід Мороз?
- Саме про це свято ми і будемо сьогодні розмовляти.
- -Які ще ви знаєте зимові свята, ті, яких чекають найбільше саме діти?

III. Сприймання та усвідомлення нових знань
1. Робота над віршем А. Камінчука «Новорічне свято»
А)Слухання вірша
- Послухайте уважно та скажіть чи правда у вірші?

На новорічне свято
Зійшлось гостей багато:
В таночку під ялинкою-
Снігурочка з Калинкою,
Дідусь Мороз і коники,
Ведмедики і слоники,
Малятко й Лис Микита,
І вовчик Сіра Свита,
І Гавчик, і Мальвіна,
П`єро і Буратіно…
Вони в танку кружляють
І щастя всім бажають.

Б)Робота за підручником с.54
-Прослухайте вірш ще раз, роздивіться малюнок та скажіть, кого забув намалювати художник?

2. Розповідь дітей за малюнками- с. 54
-Розкажіть , як діти зустрічають Новий Рік?

3. Історична довідка.
–Хто з вас знає, звідки прийшло до нас це свято та як наші предки зустрічали Новий рік?

4. Фізхвилинка
Летять, летять сніжинки,
Льодинки -морозинки,
І весело кружляють,
І стеляться до ніг.
Ялинку ми прибрали,
Прикраси почіпляли.
Горять на ній яскраві
І райдужні вогні.

5. Бесіда
-Які ви знаєте традиції святкування Нового року?
-Які звичаї збереглися до наших часів? Які найулюбленіші дитячі зимові свята ви знаєте?

6. Робота з віршами.
-Прослухайте вірш
Місяць січень на порозі. В. Боднаренко
Місяць грудень, місяць грудень!
Вже горять ялинки всюди.
Метушня в останній день -
Це ж до мене свято йде!
Місяць січень на порозі,
Стукотить у шибку хтось -
То на дворі на морозі
У кожусі Дід Мороз!
Відчиняю двері, прошу!
Рік старий – прощай навік!
По білесенькій пороші
Вже Новий крокує рік
-Про що йдеться в цьому вірші? Хто приходить до нас зі святами?
IV. Закріплення та осмислення знань.
1.Робота з підручником с.54-55- розповідь за малюнками
-Розкажіть, хто з ким на малюнках?
-Хто у костюмі лисички? Вовка?
-В костюмах яких ще героїв вдягнені діти біля ялинки?
-Яким словом можна назвати танок в костюмах біля ялинки?
(Маскарад)

2. Відгадування загадок (до мал. с 55)
Прийшла баба з вітрами Основа соснова.
Та з білими снігами, В середині-світ.
Привела з собою Влітку в ньому сонечко,
Діда з бородою. (Зима) Взимку на нім лід.(Вікно)
Росте вона зимою Взимку ляже спати
Донизу головою Дядько волохатий,
Тоненькою, прозорою, Лиш тоді устане,
Біло-голубою(Бурулька) Як весна настане (Ведмідь)

2. Практична робота
- Нам усім подобаються свята і саме зараз ви спробуєте стати на хвилинку чарівниками та з сірого безликого малюнка ви створите невеличке диво - розмалюєте ілюстрацію до свята.

Діти виконують роботу в парах. По закінченні всі малюнки вивішуються на дошку.

IV. Підсумок уроку.
-Якою була тема нашого уроку?
-Що найбільше запам'яталось на уроці?

Категория: Конспекты уроков | Добавил: irina2861
Просмотров: 876 | Загрузок: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar